Participants (120)

m/f first name last name age group Ctry. team
f Kathrin Schehning 1981 DEDE
m Kai Zimmermann 1976 DEDE Team Turbine Poschmühle
f Kathi Pieper 1976 DEDE Team Erdinger Alkoholfrei
f Lena Nothbaar 1989 DEDE LAV Husum
m Marius Pöllet 1986 DEDE
f Sylvia Rehmann 1974 DEDE
f Daniela Meier 1986 DEDE
m Andreas Angermeyer 1976 DEDE Team Klinikum Nürnberg e.V.
f Angela Angermeyer-Kumke 1976 DEDE
m Patrick Kraft 1986 DEDE Team Erdinger Alkoholfrei
f Andrea Chinnow 1969 DEDE SV Tri City Darmstadt e.V.
f Alexandra Karcher 1983 DEDE
f Denise Schwarz 1978 DEDE Mach 3 Köln e.V.
f Romy Prescher 1981 DEDE
m Markus Weßeler 1967 DEDE TriFamilia
m Stephan Krogmeier 1972 DEDE TSG 08 Roth
f Rebecca Pohle 1976 DEDE
m Jörg Boss 1968 DEDE
m Stefan Glötzl 1969 DEDE Triteam Kerstin und Stefan
f Kristin Voigt 1978 DEDE Gealan Tri Team IfL Hof
f Bettina Ruczynski 1966 DEDE Tri Osnabrück
m Jürgen Ruczynski 1963 DEDE Tri Osnabrück
f Ulrike Hollneck 1980 DEDE
m Mario Thomsen 1972 DEDE Tri Familia
m Toni Koscielni 1959 DEDE
f Heike Lüddeke 1959 DEDE
f Silke Westermann 1987 DEDE
m Adrian Hutterer 1974 DEDE TS Arzberg
m Andreas Harloff 1968 DEDE VfL Westercelle
m Roland Bergmann 1990 DEDE time2outdoor
f Patricia Roth 1979 CHCH FC St. Pauli Triathlon
f Susanne Rosenthal 1977 DEDE TWIn Neumarkt
f Stefanie Haas 1981 DEDE
m Jan-Hinrich Lorenz 1969 DEDE Post SV Nürnberg
f Caroline Freye 1971 DEDE
f Sonja Majunke 1981 DEDE Peppex Sports Team
f Miriam Pöllet 1991 DEDE
m Florian König 1996 DEDE DJK TC Büchlberg
f Petra Frantzioch 1971 DEDE FC St. Pauli Triathlon
m Andreas Langer 1978 DEDE
m Maik Hofmann 1976 DEDE Tri-emboss Westernhausen
f Sabrina Hofmann 1984 DEDE Tri-Amboss Westernhausen
m Alexander Leistner 1981 DEDE
m Sven Bonaus 1979 DEDE S:Hoch2 Sports
m Stefan Rothmeier 1964 DEDE ASV Hegge/ Team Erdinger Alkoholfrei / UltraSports
f Silke Cybala 1971 DEDE ASV Hegge/ Team Erdinger Alkoholfrei
f Ulrike Kaufmann 1967 DEDE TV Laubenheim 1883 e.V.
f Jana Miller 1970 DEDE
m Kay Demuth 1980 DEDE
m Robert Westman 1975 SESE Falu Simsallskap
f Marina Wittmann 2003 DEDE TSV Lenting
f Diana Wittmann 1972 DEDE TSV Lenting
f Steffi Adam 1973 DEDE TSV Lenting
m Christian Klein 1990 DEDE Tri-Team-Saarlouis
m Brüning Chris 1979 DEDE starterbeutel.com
f Angela Zollbrecht 1974 DEDE
f Johanna Beyer 1987 DEDE MB Running
m Markus Mayer 1977 DEDE MB Running
f Stefanie Schuldt 1982 DEDE TG Trizack Rostock
m Kostya Bazanov 1983 DEDE Urban Runners Munich
f Ulrike Auth 1966 DEDE
m Thomas Frank 1968 DEDE TSV Greding / CONEL TriTeam
f Christina Weigand 1989 DEDE TSG 08 Roth Triathlon
m Marcel Graf 1989 DEDE
f Pia Wörnlein 1997 DEDE
m Christopher Wichert 1997 DEDE Team ERDINGER Alkoholfrei
m Christoph Heide 1991 DEDE MRRC München
f Silvia Mader-Husemann 1976 DEDE SRL Triathlon Koblenz/Team Erdinger Alkoholfrei
f Stefanie Husemann 1976 DEDE SRL Triathlon Koblenz/Team Erdinger Alkoholfrei
f Tina Rose 1983 DEDE
f Anja Krause 1987 DEDE Tritus Neptun Neheim--Hüsten
m Martin Pieck 1986 DEDE
f Johanna Futschik 1992 DEDE
m Manfred Schrömges 1967 DEDE SRL Triathlon Koblenz
f Heike Schrömges 1965 DEDE SRL Triathlon Koblenz
m Cedric Götz 2001 DEDE Lauftreff Pfohren
m Frank Reichel 1971 DEDE Kern-Haus-Team RSG Montabaur
m Max Stork 1992 DEDE
f Claudia Pischel 1983 DEDE
m Daniel Joppe 1979 DEDE
m Michael Riedl 1978 DEDE
f Claudia Galle 1969 DEDE
m Daniel Schmidt 1978 DEDE
m Jochen Knoll 1974 DEDE
m Joachim Behrend 1964 DEDE Ski-Club Schwandorf
m Manuel Wilke 1981 DEDE
m Alexander Groß 1971 DEDE Rhein Energie
f Susann Groß 1976 DEDE RheinEnergie
m Stephan Daffner-Bührle 1967 DEDE SpVgg Auerbach-Streitheim
m Nicola Fritzen 1976 DEDE TSV Baden Triathlon
f Nana Heilmann 1985 DEDE TSV Baden Triathlon
m Kilian Keßner 1989 DEDE kleineMENSCHEN
m Florian Spachtholz 1982 DEDE
m Michael Ruthardt 1968 DEDE
m Mario Liebig 1962 DEDE Skiclub Lauf
m Andreas Heilmann 1985 DEDE
f Lea Smagalla 2003 DEDE Team ohne Namen
m Marc Bäumle 1985 DEDE -
m Alexander Irschfeld 1964 DEDE SRL Triathlon Koblenz/Meddys LWT Koblenz
f Manuela Frohs 1971 DEDE SRL Triathlon Koblenz/Meddys LWT Koblenz
f Tina Wilfling 1982 DEDE
m Markus Teller 1982 DEDE
f Liz Grün 1980 DEDE Team Erdinger Alkoholfrei
f Tamara Zuhr 2000 DEDE Laufteam Fürth 2010
m Thomas Zuhr 1960 DEDE Laufteam Fürth 2010
f Sophie Weger 2001 DEDE TV 1879 Hilpoltstein
m Thomas Obermeier 2002 DEDE TV 1879 Hilpoltstein
f Amélie Strauß 1988 DEDE TSG 08 Roth
m Michael Müller 1963 DEDE
m Heiko Gansauge 1975 DEDE Brünofix II
f Tanja Köstler 1977 DEDE Laufteam Fürth 2010
m Hannes Butters 2002 DEDE Team ICG Germany
m Tino Möckel 1977 DEDE Halberhai e.V. Nürnberg
f Sandy Maureen Verchau 1978 DEDE Rosa Panther Nürnberg
f Anke Schröder 1981 DEDE ESC Höchstadt
f Christina Braun 1983 DEDE Turnerschaft Herzogenaurach
f Sabine Pohl 1981 DEDE
m Andreas Uhl 1972 DEDE Legs Miserables
m Florian Halmheu 1998 DEDE Arriba Göppersdorf
m Günter Münz 1962 DEDE SV Borna (bei Oschatz)